Be Conscious?

Untitled-1

Tona odpadu, ktorý sa povaľuje po plážach a v oceáne po celom svete. Tona plastov, obalov, pneumatík, ktoré denne nájdete (už bohužiaľ) ako súčasť podmorského sveta. Korytnačky, ktoré majú okolo panciera plastový motúz alebo v nose slamku – to je realita dnešnej doby. Zabudli sme na dopady našich činov a už nás to pomaly ale iste dobieha. Čo takto zrecyklovať odpad a urobiť z neho materiál, ktorý sa dá nosiť? Dnes vychádza špeciálna Conscious kolekcia od H&M, kde sa použil práve takýto materiál. Sama som si mohla materiály pohmatať a poobzerať a naozaj, niektoré príjemne prekvapili.

Photo Alex Hrašková

Untitled-4

 Pri príležitosti predstavenia kolekcie sa natočilo aj krátke video s pressofficu H&M, ktoré si môžete pozrieť na mojom fb. Keď si kliknete na ich stránku, ku každému modelu máte rozpis, kde bola vec šitá, adresa továrne, dokonca aj fotka pracovníka. Otázka znie? Začalo byť H&M transparentné? V niektorých modeloch sa nachádza hodváb a dostala som otázku, prečo ja ako vegan “prezentujem” túto kolekciu.

Untitled-5

 Ja vám chcem odprezentovať recyklovanie a novú nádej v móde v tom, že sa odpadové materiály začali meniť na nositeľné kúsky. Možno vás samých táto kolekcia nadchne a poviete si, že zo svojich starých vecí si vyrobíte nové kúsky a ušetríte  peniaze za nové oblečenie, ktoré málokedy potrebujeme.

Untitled-3

  Aký kúsok z tejto kolekcie a z akého materiálu si kúpite, je na vás. Ja odporúčam určite bio bavlnu, 100% recyklovaný polyester s 30% podielom odpadu z pobrežia a flitre z PET fliaš, ktoré nájdete nielen na šatách, ale aj v doplnkoch.

Čo hovoríte na túto kolekciu? Pôjdete si ju omrknúť do obchodu?

Untitled-2

 

 

Comments

comments