Jesenný Kábat

DSC_0174

Mať nadčasový kabát, nemusí byť vôbec ľahká záležitosť. Každú sezónu sa menia farby alebo strihy a tak zisťujeme, že stále nám niečo chýba. Pointa nie je si každú sezónu kupovať nové veci, ale mať v šatníku také dámske kabáty a bundy, ktoré vydržia aj viac sezón. Osobne som zistila, že sa vždy osvedčia farby ako béžová, ťavia, sivá alebo aj čierna, to sú také klasiky. Kľudne ak máte rada výrazné farby, hľadajte kabát vo farbe červenej, kráľovsky modrej, bielej (ak sa vám to chce stále prať :-D) zelenej, alebo skúste pohľadať zaujímavé vzory a farebné kombinácie. Keďže v chladnom období vidíme z outfitu ako prvé hlavne vrchné oblečenie, vyberajte naozaj kvalitné a dobre sediace kúsky.

DSC_0161

DSC_0203

Viete, že najstarší kabát má 5 tisíc rokov a našiel sa na alpskom mužovi zvanom Ötzi?

Zimné kabáty tiež majú aj rôzne strihy, ktoré sedia rôznym postavám. Ako si ale vybrať ten správny? Napríklad oversized kabáty výborne sedia na štíhlych a vysokých postavách a naopak kabát vyštíhleného strihu, krásne zvýrazňuje pás a ramená. Preto sa hodí pre postavy, ktoré sú v hornej partií útlejšie a potrebujú “niečim doplniť”. Kabát rovného strihu je vhodný pre postavy, nekonfenkčnej veľkosti, keďže má klasický rovný strih.

DSC_0154

Moja postava je momentálne trošku oblejšia, ale za to s krásnym obsahom, preto by som do šatníka odporučila sivý kabát rovného strihu, ktorý údajne (podľa môjho manžela) pridáva mne trošku na veku, ale raz to muselo prísť, že budem vyzerať sofistikovane. :-D Podľa mňa či už k vysokým opätkom, teniskám, mikine alebo košeli, vždy sa dá vynosiť a obnosiť.

donnaiveh jesenKabát / Coat H&M// Rolák / Turtleneck F&F// Kabelka/Taška Matt&Nat

DSC_0177

Ako sa vám páči outfit?

Brali by ste takýto sivý kabát?

Comments

comments