6 facts about me III

DSC_0330

Už dávnejšie tu bol článok na tému “6 faktov o mne”. Dokonca dve edície už boli (nájdeš ich v tomto blogovom príspevku). Dnes by som rada pokračovala treťou časťou, kde sa ponoríme hlbšie do problematiky. :-D Keďže sami si tvoríme úsudok na človeka bez toho, aby sme ho vôbec poznali, myslím, že takýto úvod do tajov môže byť pre vás zaujímavý.

6 faktov o mne 3.časť

Photo Roman Kopernicky

DSC_0352

Z hotelierstva do práva

Ja som taký školský chameleón. Moja stredná škola bola hotelová akadémia, kde som spoznala ľudí, ktorí sú v mojom okruhu do dnešného dňa a tiež mám na tieto “stredoškolské časy” výborné spomienky, ale hotelierstvu sa vôbec nevenujem. Zo SŠ som išla na výšku –> na PRÁVO. Áno, kľudne ma oslovujte magistra práv. :-D Do prvého ročníka som nastupovala s veľkým entuziasmom, mala som vidiny písania odbornej literatúry, vidiny pôsobenia v práve. Avšak cca v treťom, štvrtom ročníku, ma náš právny systém, škola, ľudia v škole a prax v advokátskej kancelárií odpudili natoľko, že som si povedala “Tak tudy cesta nevede.” A ani neviedla. Právo som vyštudovala ale viac som sa k nemu nevrátila. Či ľutujem? Ani nie. Verím, že veci sa dejú z určitých dôvodov a čas strávený na výške mi určite niečo dal.

Milujem sekáče

Téma SECONDHANDS bola pre mňa ešte pred pár rokmi úplné tabu. Nevedela som pochopiť na čo, tam chodiť nakupovať až ma raz v predajni osvietilo. Kúpiť vec, ktorá je určená na vyhodenie, nikto ju nechce a ešte k tomu zaplatiť zaň 1€? To je prosím vás sekáč. A preto sa mi tak zapáčili. Ako jasné, viete tam nakúpiť kopec blbostí, vecí čo neobnosíte alebo dáte si iba raz na seba, ale viete tam naozaj nájsť zaujímavý a nadčasový kúsok za smiešny peniaz. Presne kvôli tomuto tam chodím aj ja. Hľadám, snorím a ňúram niečo, čo ma zaujme a je iné. Neboli ste nikdy v sekáči? Určite sa choďte pozrieť!

donnaiveh kosela

Bez učesaného obočia ani na krok!

V prvom príspevku som síce písala, že nepoužívam makeup, čo je pravda, ale obočie si prečešem vždy! V kabelke nosím takú malú “špirálu” na obočie, a ako náhle vidím, že sa už obočko zbrežnieva, hneď ho rozčešem. Mám pocit, že vyzerám upravenejšie (aspoň sa tak cítim) a strapaté obočko je fuč. ALE musím povedať, že keď som napríklad na plavárni a zrazu mám z obočia tenký pásik, nezbláznim sa. :-D Radšej si užijem plávanie, ako sa trápiť či mám chlp vytočený smerom hore alebo nadol.

Čisté uteráky sú základ

No toto je jednoducho fakt. Neznášam, mokré a zatuchnuté uteráky v kúpeľni! Taktiež nemám rada keď si niekto iný utiera svoje partie do môjho uteráku, príde mi to nehygienické a úplne od veci. Keďže nemám kúpeľňu vo veľkosti obývačky, ľahko sa stane, že uterák dlho schne alebo neuschne vôbec a to je pre mňa jasný signál –> putuješ do pračky kamaráde. Uteráky mením, tak 2x do týždňa (hlavne ten čo používam ja) a áno, rada periem. :-D

DSC_0348

Košela / Shirt LINDEX // Trenčkot / Trenchcoat H&M// Kabelka / Bag Sostore

Neviem piecť a robiť placky

Tento môj “dar” patrí do kategórie GASTRO ŠPECIÁL, kde sa nachádza aj moja šikovnosť v krájaní chleba. Jedného dňa som sa zobudila a uvedomila som si, že ja jednoducho piecť neviem. Po niekoľkých nevydarených koláčoch (aj tých úplne jednoduchých) som usúdila, že asi varenie mi ide lepšie. :-D Kedysi som aj palacinky alebo zemiakové placky zvládla, ale dnes je to minulosť. Z placiek spravím nejaké sušienky obhorené, čo nikto nechce jesť, tak na čo sa s tým ja budem zaťažovať no nie?

Alergia na farby

Asi pred rokom som prišla na to, že nie všetky materiály a farby sú vhodné pre moju pokožku. Napríklad mala som  jedny rifle z PRIMARKU (už nikdy viac) a vždy keď som ich mala na sebe, ma svrbeli kompletne celé nohy. Ako náhle sa spotím (pri športe alebo v lete) do niečoho tmavého a farebného, automaticky sa vyhádžem na chrbáte. Preto som vylúčila veľa farebných tričiek a iných vecí zo šatníka, lebo sa to nedalo nosiť. Teraz prevažne nosím svetlé farby a bavlnený materiál hlavne na tričkách alebo topoch. Ak už si dávam niečo tmavé, je veľký predpoklad, že mám pod tým biele tielko. :-D Hold priatelia, fashion biznis nie je vždy zdraviu prospešný.

Ďakujem za čítanie!

Máte aj vy podobné “trampoty”?

Comments

comments