Ako sa blogovanie zmenilo za posledné roky

DSC_0613

Môj blog píšem od leta 2012. Určite nepatrí k najstarším slovenským blogom ALE môžem objektívne povedať, že blogovanie sa za tých pár rokov veľmi zmenilo. Vplyv sociálnych sietí, rýchla doba a marketing, to všetko podstatne ovplyvnilo blogované diane. Prišla zmena k lepšiemu alebo k horšiemu? Ťažko povedať. Tento článok som už dlhšie chcela napísať a možno práve blogerky alebo ľudia, ktorí blogovanie sledujú mi dajú za pravdu.

Ako sa zmenilo blogovanie za posledných pár rokov?

Photo Helmut

Číta dnes vôbec niekto blog?

Rýchla doba, ktorá nemá čas na nič. Kto by už len dnes čítal dlhé srdcevrúce príbehy o outfite? Nikto. Pred pár rokmi bol blog pre blogerku nosný. Ľudia ho čítali a bol to základ. Veď aj slovo blogerka je odvodené od slova blog. Ako to funguje dnes? Sociálne siete – Instagramy a Facebook, to je na Slovensku podstatnejšie a zaujímavejšie. Niekedy chcú klienti iba fotku na sociálne siete a o blog už nie je záujem. Viem, že medzi mojimi fanúšikmi sú ľudia, ktorí sledujú hlavne instagram a na blog napríklad vôbec nekliknú.

DSC_0597

Sukňa / Skirt Vintage // Košeľa/Shirt ONLY // Topánky/Shoes Mohito //

Prečo vôbec písať blog?

Stále má blog pridanú hodnotu. Za graficky pekným a funkčným blogom, ktorý je plný zaujímavého obsahu, sa skrýva veľa práce a času. Odfotiť sa pri stene alebo spraviť pekné selfíčko dá niekedy možno zabrať, ale napísať blog, dať článku hlavu a pätu, to je niečo viac. Je to taká “hlbšia” práca blogerky, ktorá časom prinesie svoje ovocie. Preto si myslím, že písať blog aj napriek tejto “super rýchlej” dobe má stále zmysel. Je to moja vizitka, ktorá mi môže otvoriť brány aj do iných sfér, nielen do spoluprác so značkami.
DSC_0626

Blýska sa na lepšie časy?

Pred nedávnom som dostala ponuku na vyskúšanie jedného kozmetického prístroja. Hľadali blogerku, ktorá bude mať aj aktívny blog nielen sociálne siete. Táto info ma celkom potešila. Nehľadali insta hviezdy ale niekoho, kto má reálne aj stránku. Či už to bolo kvôli spätným odkazom alebo inému dôvodu, celkom ma potešilo, že nezabudli na blog.

Ako vnímate vy blogovanie? Zmenilo sa niečo podľa vás v blogo-sfére?

DSC_0700

Comments

comments