Výroky, ktoré sa mi osvedčili

zoot_14

Pamätám si keď som bola teenager a rodičia mi niečo vysvetľovali a zakončili vetu – “keď budeš staršia pochopíš”. Dokonca to počúvam aj dnes a to mám 27 rokov :-D Aj keď mám celý život pred sebou a rozhodne sa necítim v pozícií, že by som mohla rozdávať životné posolstvá a múdrosti, sú ale vety/citáty/myšlienky, ktoré sa mi v živote osvedčili a rada by som sa s vami o ne podelila. Či už súhlasíte s nimi alebo nie, to je už na vás.

Aké výroky sa mi osvedčili v každodennom živote a prečo?

Photo Alex Kiňova

zoot_13

Košela / Shirt MissSelfrdige // Šaty / Dress similar here //
Topánky/ Shoes MissSelfridge //Kabelka/ Bag Karl Lagerfeld

 

Ži a nechaj žiť

Na silu týchto slov som prišla pred niekoľkými rokmi a som rada, že som si ich osvojila. Pre mňa sú hlavne dôležité v otázke slobody a rešpekovania zvierat ale veľmi dobre sedia aj na prírodu a ekológiu. Ľudia majú takú “milú” vlastnosť, že všetko chcú vlastniť a veľmi tažko nechajú krásne veci žiť svojim životom. Či už sú to zvieratá v lese, na ktoré číhajú poľovníci alebo čerstvo vykvitnuté kvety, všetko hneď musíme otrhať, odstreliť a vyvesiť si v obývačke nad televízor aby sme si pohonkali ego. V skratke chill bro a nechajme veci žiť svojím životom, veď aj my chceme iba žiť  ✌

Snímka obrazovky 2017-03-13 o 18.14.18

Nikdy nehovor nikdy

Vetička stará ako ľudstvo samo. A naozaj, je to tak. Nikdy nehovorte, že – To by som nikdy neurobil – Tam by som nikdy nešiel atď. My sami sa meníme, dozrievame a to čo pre vás platilo pred 5 rokmi, môžete dnes vnímať úplne inak. Ja som tiež povedala veľa krát “nikdy” a za pár mesiacov/rokov som zmenila názor, keďže som mala napríklad viac informácií o danej veci alebo som jednoducho dozrela a spočítala som si priority. Vždy sa snažte zvážiť vaše slová priatelia.

zoot_14

Hoď kameňom keď si bez viny

Toto by malo byť povinné tetovanie hlavne pre tých, ktorý o všetkom vedia a všade boli, len zabudli na takú drobnosť, že sa zabudli zamyslieť na sebou samým. Predtým ako začnete niekomu kázať a rozoberať jeho chyby, je naozaj vhodné sa zamyslieť nad našimi vlastnými činmi a robiť “úpravy” najprv u seba. Je to veľmi oslobodzujúce ale aj ťažké, keď sa prestaneme starať do iných a začneme si robiť poriadky sami so sebou.

zoot_11

Trpezlivosť ruže prináša

Neviem, prečo práve ruže ale trpezlivosť prináša svoje ovocie. Mne sa to osvedčilo napríklad v blogovaní. Keďže blog už píšem cca 4 roky, chce to veľkú dávku trpezlivosti a odhodlania a práce, aby ste si vybudovali komunitu fanúšikov, dlhodobé spolupráce so značkami a nejaké to meno. Trpezlivosť sa cení nielen v profesnej oblasti aj osobnej oblasti, kedy čakanie na pravú lásku môže trvať roky :-D

Ktoré múdre vety sa ti osvedčili najviac? Je to práve jedna z nich?

Comments

comments