Jeans on Jeans

DSC_0032

Džíny džíny džíny. Jedna z najviac nosených vecí či u žien alebo mužov. Viete vôbec ako vznikli a aká je ich história? Slovo denim, pochádza z francúzskeho slova de Nimes, odkiaľ bol aj materiál na ich výrobu. Určite poznáte pána Levi Straussa, ktorý si ich nechal v 19. storočí patentovať. Ešte pred ním, tu však boli Taliani. Talianski námorníci nosili pracovný odev práve z podobného materiálu ako je dnešný denim. Zaujímave je, že slovo “jeans” vzniklo z francúzskeho Jannes – Janov, ktoré vzniklo až 200 rokov neskôr. Rokmi sa veci menia a ani denim nie je výnimkou. Zmenilo sa zloženie, farby a celkový dizajn. Keďže sa všetko postupne vracia a retro štýl je moja srdcovka, tieto denimové šaty mi hneď padli do oka (aj keď ani tieto riflové áčkové šaty nie sú na zahodenie). Kto povedal, že nemôže byť denim on denim? a široké kulotky joj.. Musím povedať, že toto je outfit, ktorý ma dokonale vystihuje a je to v súlade s mojím “či” :-D

Vrstvíte aj vy s denimom?

Photo Helmut

DSC_0009

Šaty/Dress French Connection

DSC_0133

P.S. Páčia sa ti hodinky Daniel Wellington? Tak práve pred pár dňami vydali nový model Classic Petite kde je tvárou známa Kardashianka!

Ak nad nimi rozmýšľate, mám pre vás bonus–> zľava 15% s kódom ” DONNA”. 

PLATÍ až do 30.6 2017

P.S. If you like Daniel Wellington watches I have news for you! They just launched new model Classic Petite and  I have for you little discount! Write down “DONNA” and 15% Off is yours!

Valid till 31.6.2017

DSC_0178

DSC_0060

Comments

comments