4 jednoduché antistresové triky

IMG_7428

V jednej ruke zvoní telefón, v druhej ruke máte plnú tašku, ktorá sa vám práve roztrhla, po chrbte vám steká pot a na stretnutie už aj tak meškáte. Najlepší čas na hodenia sa o zem do polohy mŕtvola :-D ALEBO si dáte 4 rýchle triky/cviky/tipy na zbavenie sa stresu, ktoré naozaj zaberajú. V dnešnej dobe číha stres už aj na deti na základnej škole a nie je to len “výsosť” dospelých biznismanov.

Ako si sním poradiť? Čítajte ďalej

Photo Natalia Jakubcova

IMG_7401

Džíny/ Jeans MissSelfridge// Bunda/ Jacket MissSelfridge//
Kabelka/ Bag Matt&Nat// Šperky/ Jewelry Klenoty Aurum- značka Dilema

 

Hlboký nádych a výdych 

 Toľko krát som bola naozaj nahnevaná, že tento cvik je vždy lepší ako povedať niečo, čo vás bude následne veľmi mrzieť. Naozaj sa z hlboka nadýchnite a vydýchnite a kľudne to urobte toľko krát, koľko budete potrebovať. Hneď sa vám prevzdušní hlavička vďaka kyslíku, ktorý do seba dostanete a to vás následne ukľudní ( v rámci možnosti samozrejme).

IMG_7382

IMG_7417

Môj čas

Alebo aj čas pre seba. Veľmi dôležitá vec. Mala som napríklad obdobie, kedy som sa nehýbala a mala som málo pohybu. Poznáte to, stále ste pred počítačom, v aute.. A začala som byť mierne podráždená. Necítila som sa dobre a normálne mi začala chýbať aktivita. Začala som chodiť na jógu, začala som doma cvičiť a zrazu tieto pocity pominuli. Preto čas na seba, na veci, ktoré radi robíme, je veľmi dôležitý a hlavne ak máte pocit, že už máte všetkého nad hlavu, vypnite sa na chvíľu a robte to, čo vás baví.

IMG_7425

Zoznam priorít

Ja som klasik, ja si všetko píšem na papier. A “to do” lists mám toľko, že až :-D Ak si už úplne stratený v spletí povinností, napíš si ich na papier a rieš ich podľa stupňa priority. Zbytočne sa budeš stresovať, že nestíhaš už dva týždne ísť do čistiarne s kabátmi, keď to môžeš urobiť aj o mesiac.

IMG_7454

IMG_7482

Spánok

Magická činnosť! Jeho nedostatok sa odrazí nielen vo vašej tvári ale aj v nálade. Za každých okolností si doprajte spánok, lebo jedine ten vás vie zregenerovať a vy budete schopný čeliť nástrahám nového dňa. Keď som sa učila na vysokej škole na skúšky, učila som sa aj do 1 am. Ráno som si privstala o 6am nech všetko stihnem ale prd z toho. Nebola som schopná sa sústrediť a aj tak som pri tom spala :-D Takže morálne ponaučenie znie ” Spite do sýta, lebo budeš potom ako opitá”

AKÉ SÚ VAŠE TRIKY NA BOJ SO STRESOM?

Comments

comments