4 veci, ktoré ma blog naučil

DSC_0088

Je to až priam neuveriteľné ale tento rok to bude už 5 rokov, čo prispievam na blog DonnaIveh. V podstate keď sa nad tým zamyslím, väčšiu pauzu ( okrem mesiacov, keď sme cestovali) som za tých pár rokov nemala. Snažím sa prispievať pravidelne a za túto dobu môžem povedať, že sa blogovanie zmenilo. O tom si ale napíšeme v ďalšom príspevku. Dnes by som rada “prebrala” čo ma blogovanie naučilo a prečo je tomu tak. Niekto si môže myslieť, že mať blog je strata času, ale ak ho chceme robiť kvalitne a svedomito, dá to naozaj námahu, pri ktorej sa niečo aj priučíme.

Ktoré 4 veci, ktoré ma blog naučil?

Photo Helmut

DSC_0076

Mať oči otvorené

Toto je asi jedna z najvýraznejších vecí, ako ma blog ovplyvnil. Všade kde som sa naozaj pozerám otvorenými očami a sledujem, ktoré miesto je dobré na fotenie, ako sa dá okolie skombinovať s outfitom, kde bude dobré svetlo na portréty atď. Keďže správna lokácia je celkom podstatná vec, myslím, že každý bloger má tých svojich  obľúbených 5 miest určite nájdených. Ak cestujete, či po Európe alebo po Slovensku, a vidíte nádhernú architektúru, budovy, výklady, steny naozaj hocičo, bolo by hriech ich minimálne nezavesiť na Instagram všakže? :-D

DSC_0088

Byť kreatívna

Pravidelné písanie si pýta nielen disciplínu ale aj dávku kreativity. Či už rozmýšlate nad novými miestami, novými outfitmi, témami článkov, stále zapájate mozoček a snažíte sa vymyslieť niečo nové alebo iné ako ostatní. Aj keď striháte krátke video tak hútate nad tým aké efekty by ste použili, aké fonty atď. A vtedy dámy a páni sa zapája kreatívna časť našej hlavičky.

DSC_0078

Social media a obsah

Neviem ako vás, ale mňa social siete fascinujú. Je to fenomén dnešnej doby, kedy sa týmto platformám prikladá veľká váha ale pritom to nie je nič hmatateľné a určite neplatí – ČÍM VIAC FOLLOWERS- TÝM LEPŠÍ ČLOVEK. Vďaka blogu som sa naučila pracovať s týmito platformami, čo využívam aj pri našom eshope. Tiež som pochopila, že je pre iné značky dôležité tvoriť obsah a tiež akým spôsobom ho tvoriť. Dnes som napríklad súčasťou #ZOOTfamily a píšem na ich Zoot.Stories

DSC_0081

Poznať svoju cenu

Myslím, že toto je veľmi dôležitá vec. Ak chceme pre niekoho pracovať, mali by sme vedieť cenu, za akú si ceníme naše služby a hlavne treba vedieť to aj povedať. Otázka peňazí, vie byť celkom ošemetná záležitosť, keďže peniaze sú celkom citlivá vec a veľmi rýchlo sa vie stať nedorozumenie, avšak treba vedieť povedať, že toto je cena za akú to chcem robiť a pod cenu nepôjdem, lebo je to strata času pre mňa alebo hocičo iné. Samozrejme mať príliš veľké oči sa tiež neoplatí, ale pod cenu a za barter nikto nerobí. Ja osobne sa riadim heslom, že keď si poviem sumu, za ktorú chcem napríklad napísať článok, musím mať pritom kľudné svedomie :-) Pre niekoho možno hlúposť, ale čisté a kľudné svedomie je pre mňa alfa a omega.

Povedzte mi, čo ste sa vy priučili pri blogovaní

alebo

iných vašich aktivitách?

Comments

comments