India Jaipur

Ahojte čitatelia! Dnes si prečítate už v poradí štvrtý článok z Indie. Presunieme sa spolu do Ružového mesta- Jaipur tzv. Džajpur. Po Tadž Mahály sme sa presunuli do New Delhi, kde sme boli jeden deň a odtiaľ sme išli do Ružového mesta. 
Keďže z Delhi mám asi 4 fotky, tak vám skôr niečo o ňom poviem. Je to obrovské mesto, kde v centre mesta môžete citíť britský kolonializmus. Moderné stavby, moderné obchody a relatívne čisto. Bolo veľmi teplo a na nás už pomaly ale iste dopadala únava, keďže neustále presuny a cestovanie indickými vlakmi dá celkom zabrať. Ubytovanie je tu hrozné a drahé. To naše sa volalo “Hotel Milan Continental” ale s hotelom to malo spoločné akurát tak recepciu. 
Naša izbička s “bielymi” plachtami a ventilátorom, ktorý vyzeral že už už vám padne na hlavu bola celkom dosť drahá. Kedže steny neboli zamurované až po strop (boli tam vsadené iba také mriežky) počula som aký najnovší bollywoodsky film pozerá môj sused, počula čo sa deje na všetkých piatich poschodiach a samozrejme neunikol mi ani ruch na ulici. Samozrejme všetko toto stíchlo tak okolo 2.00 ráno a my sme už vstávali o pol 5 ráno na vlak do Jaipuru.
Jaipur at 22.30
 Keď sme dorazili do našej cieľovej destinácie, kde bolo zase veľmi teplo ale zato veľmi príjemne ubytovanie, dali sme si šlofíka. Tu sme strávili 3 dni takže relatívne sme mali čas. Pre mňa Jaipur patril do NAJ miest, ktoré sme navštívili. Neviem prečo, ale je to tam fajn. Dali sme sa tam do reči s miestnym, ktorý nás ponúkol čiernym čajom a debatovali sme niekoľko hodín o Indii, Slovensku, duchovne, našich a ich zvykoch. V tomto meste je čo vidieť cez pevnosti, obchody, chrámy a mnoho iného ale to je v celej Indii.

Hello everybody! Now is time to talk about our 4th adventure – Jaipur! Before we arrived to Jaipur we spent one night in New Delhi, which is big busy city. I have to admit Pink city, that’s how is Jaipur called, is one of my fav places I have seen in India. There is lot of to see, lot of to eat and you can spend days in Amber Fort ( cause is so huge!).
Pokochajte sa fotkami a pripravte sa na Juh Indie! 
Hope you like photos and stay tuned for South India!
My Madonna! 
In textil village! V mestečku kde vyrábajú látky
Drying fabrics. Sušenie látok. 

Dogs, Cows and pigs all living together!
Psíčkovia, kravy a prasiatka všetci pekne žijú svorne pokope!

Comments

comments

14 Comments

  1. Peckaaaaa, tesim sa :) My máme plán Bombaj – Jaipur – Agra – Dili – Goa :)

  2. Všetky tvoje príspevky z Indie si vychutnávam plnými dúškami..podarilo sa vám urobiť skutočne krásne fotky. Teším sa na ďalší <3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.