India Agra

Namasté! A máme tu tretiu časť, kde navštívime mesto Agra. Mesto je známe hlavne kvôli divu sveta – Tadž Mahálu. Táto fenomenálna stavba patrila do môjho “čo musím vidieť” zoznamu už dlho. Môžem vám povedať, že keď som stála zočivoči tejto stavbe, slzičky som mala na krajíčku.
Áno áno je tu kopec turistov a tým pádom je to aj čisto turistická záležitosť, ale aj tak.. Keď sa postavíte oproti Tadž-u tak okolo celej stavby je taká neidentifikovateľná aura čo žiari nad celým mauzóleom a je to proste krása.  My sme do Agry dorazili o 6.00 ráno po 12 hodinovej ceste vlakom, kde sme sa zoznámili s japonským párom a celú cestu sme absolvovali spolu.
 Ráno sme im dali “na raňajky” slovenskú medičínku tzv. domácu marhuľovicu. My sme to pili každé ráno na lačno, aby sme sa vyhli zdravotným neduhom a musím povedať, že ich ani moc nezatriaslo haha. 
 
Namasté! This is third part of our Indian adventure so now let’s visit Agra. This city is famous mainly cause of Taj Mahal, which is well known and very famous touristic place. Always was Taj in my “must-see” list and I have to admit, it really touched my heart when I was standing in front of it. It looks like around it it’s some kind of aura which makes this place absolutely magical.
Užite si fotky a vidíme sa pri ďalšej časti :)
Enjoy photos and stay tuned for 4th part!

 

Comments

comments

14 Comments

  1. moc pekná a architektonicky unikátna stavba. Len by som mala strach tam ísť, podľa toho čo sa tam posledni dobou deje ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.